O Edici CZ.NIC

Edice CZ.NIC je jednou z osvětových aktivit správce české národní domény. Ediční program je zaměřen na vydávání odborných, ale i populárně naučných publikací spojených s Internetem a jeho technologiemi. Kromě tištěných verzí vychází v této edici současně i elektronická podoba knih. Tištěné a elektronické knihy z Edice CZ.NIC jsou k zakoupení u dobrých knihkupců.

Vznik dalších knih můžete podpořit libovolnou částkou.

Pište pro Edici

Chystáte se vydat knihu a rádi byste spolupracovali s Edicí CZ.NIC? Dejte nám o sobě vědět na e-mailové adrese knihy@nic.cz.

O CZ.NIC

Sdružení CZ.NIC je správcem české národní domény a dlouhodobě se věnuje osvětové činnosti a to nejen formou Edice. Prostřednictvím Akademie CZ.NIC nabízí odborné kurzy hlavně pro IT profesionály, učitele a studenty. V rámci projektu Safer Internet Centrum se zaměřuje na prevenci kyberšikany u dětí. Svou pozornost CZ.NIC cílí i na další zranitelné skupiny – v minulosti například produkoval původní seriál Nebojte se Internetu pro seniory nebo Jak na Internet, koprodukčně se také podílel na několika pořadech České televize pro děti, například Nauč tetu na netu , Datová Lhota či Alenka v říši GIFů . CZ.NIC je generálním partnerem dokumentarního filmu V síti .